در حال بارگذاری

گزارش روزانه بازار بورس – 11 آذر ماه1397

یکشنبه 11 آذر 1397 گزارش روزانه بازار 300 بازدید
امروز یکشنبه 11 آذر 1397 ؛ شاخص کل با (3284.8) واحد معادل 2.05 درصد افزایش نسبت به روز قبل به 163،138 واحد رسيد. ارزش کل معاملات 1071 میلیارد تومان بود که از این مقدار نزديك به 475 میلیارد تومان آن مربوط به بورس اوراق بهادار و مابقی معاملات مربوط به بازار فرابورس بودند.

بیشترین تاثیر مثبت بر شاخص کل را نماد فولاد با 412.3 واحد و نماد فملی با 231.9 واحد بر جای گذاشتند و شاخص فرابورس با 56.4 واحد افزایش نسبت به روز قبل به 1.774 واحد رسید که مارون با 16.2 واحد بیشترین تاثير مثبت را بر شاخص فرابورس بر جاي گذاشت. بعد از سپری کردن چند روز کابوس وار و اصلاح شدید قیمت ها در بازار، نشست جی بیست در آرژانتین و دو خبر توافق آمریکا و چین برای کاهش تنش ها و توافق روسیه و عربستان برای کاهش تولید نفت و همچنین گمانه زنی در مورد برنامه حقوقی های بزرگ برای حمایت از بازار به کمک بازار آمدند و از همان شروع ساعات معاملات شاهد افزایش تقاضا و سبزپوش شدن بیشتر نمادهای بازار بودیم و در ادامه بر شدت تقاضا در بازار افزوده شد و بسیاری از بزرگان بازار روز را با صف خرید به پایان رساندند. با اعلام توافق آمریکا و چین برای کاهش تنش ها امیدوای ها در مورد چشم انداز کامودیتی ها افزایش یافته و امروز نمادهای فلزی و پتروپالایشی بیشترین واکنش را به این خبر نشان داده و شاهد تشکیل صف خرید در بیشتر نمادهای این سه گروه بودیم. بانکی ها و خودرویی ها نیز معاملات را مثبت آغاز کردند و در ادامه با افزایش تقاضا شاهد صف خرید شدن وتجارت و وسینا در گروه بانکی و صف خرید شدن بیشتر نمادهای خودرویی از جمله خساپا و خزامیا بودیم.

ادامه تقاضای بالا در اوراق با درآمد ثابت و افزایش قیمت ها در این بازار، فشار فروش در نمادهای سیمانی و صف فروش شدن نمادهایی چون سبزوا و سخوز، ادامه تقاضای بالا در نماد غبشهر و وبشهر و ادامه تقاضای بالا در نماد تپکو و توقف سهم با توجه به رشد قیمت از جمله نکات قابل توجه امروز بازار بود.