در حال بارگذاری

گزارش روزانه بازار بورس – 20 آذرماه1397

سه شنبه 20 آذر 1397 گزارش روزانه بازار 293 بازدید
امروز سه شنبه 20 آذر 1397 ؛ شاخص کل با (680.8) واحد معادل (0.41) درصد کاهش نسبت به روز قبل به 166،235 واحد رسيد. ارزش کل معاملات 361 میلیارد تومان بود که از این مقدار نزديك به 339 میلیارد تومان آن مربوط به بورس اوراق بهادار و مابقی معاملات مربوط به بازار فرابورس بودند.

بیشترین تاثیر منفی بر شاخص کل را نماد شپنا با (84.8) واحد و بیشترین تاثیر مثبت را نماد وتجارت با 46.9 واحد بر جای گذاشتند و شاخص فرابورس با (2.10) واحد کاهش نسبت به روز قبل به 1.855 واحد رسید که ذوب با 4.9 واحد بیشترین تاثير مثبت را بر شاخص فرابورس بر جاي گذاشت. امروز جو کلی بازار تحت تاثیر اخلال در هسته معاملات فرابورس فضایی پرابهام و ناآرام داشت و در معاملات بورس اوراق بهادار نیز تحت تاثیر وضعیت نگران کننده بازارهای جهانی و ادامه سقوط بازارهای سهام شاهد جوی منفی بودیم و شاخص کل تحت تاثیر جو منفی نمادهای کامودیتی محور به ویژه پالایشی ها افت کرد. همچون روزهای گذشته توجه بازار به صنایع کوچک و عمدتا غیردلاری معطوف شد و امروز نیز شاهد تحرکات مثبت در بعضی از نمادهای ساختمانی و غذایی بودیم. در گروه بانکی وتجارت امروز نیز تقاضای بالایی داشت و تا آستانه مثبت نیز معامله شد و سایر نمادهای گروه جوی متعادل و نسبتا منفی داشتند. خودرویی ها نیز متعادل معامله شدند و تنها در قطعه سازانی چون خاذین، خموتور و خمحور شاهد تقاضای بالا و تشکیل صف خرید بودیم. پالایشی ها تحت تاثیر چشم انداز نامطلوب قیمت جهانی نفت بیشترین فشار فروش امروز بازار را داشتند و بیشتر نمادهای گروه در کف قیمتی معامله شدند.

حجم بالای معاملات ثنوسا و صف خرید قابل توجه آن، تقاضای خوب در تعدادی از نمادهای سیمانی و صف خرید سهگمت و سفارس، ادامه تقاضای بالا برای شوینده ها و صف خرید مجدد شوینده و شگل، معاملات پرحجم در نمادهای غذایی و صف خرید شدن تعداد زیادی از نمادهای گروه که دراین بین وبشهر بیشترین تقاضا را داشت و عرضه صف خرید مادیرا و نامشخص بودن معاملات آن در نتیجه اخلال در هسته فرابورس از جمله نکات قابل توجه امروز بازار بود.