در حال بارگذاری

گزارش روزانه بازار بورس – 24 آذرماه1397

شنبه 24 آذر 1397 گزارش روزانه بازار 306 بازدید
امروز شنبه 24 آذر 1397 ؛ شاخص کل با (866.3) واحد معادل (0.52) درصد کاهش نسبت به روز قبل به 164،485 واحد رسيد. ارزش کل معاملات 700 میلیارد تومان بود که از این مقدار نزديك به 345 میلیارد تومان آن مربوط به بورس اوراق بهادار و مابقی معاملات مربوط به بازار فرابورس بودند.

بیشترین تاثیر منفی بر شاخص کل را نماد وامید با (112.9) واحد و بیشترین تاثیر مثبت را نماد رمپنا با 57.4 واحد بر جای گذاشتند و شاخص فرابورس با (8.7) واحد کاهش نسبت به روز قبل به 1.842 واحد رسید که ذوب با (6.2) واحد بیشترین تاثير منفی را بر شاخص فرابورس بر جاي گذاشت. افت قیمت های جهانی و ادامه روند نزولی بازارهای سهام در جهان، پدیدار شدن نشانه هایی از تشدید رکود در اقتصاد و کاهش تقاضا در بورس کالا، افت ارزش دلار در بازار آزاد تا محدوده ده هزار تومان و عدم اعلام اخبار رسمی از بانکی ها و خودرویی ها روندی فرسایشی را برای بازار به دنبال داشته است و شاهد خروج نقدینگی از بازار سهام و کاهش قابل توجه ارزش معاملات روزانه بازار هستیم. امروز بانکی ها و خودرویی ها بیشترین میزان عرضه ها را داشتند و شاهد معامله بیشتر نمادهای این دو گروه در محدوده کف قیمتی بودیم. در گروه فلزات اساسی جو کلی گروه متعادل و نسبتا منفی بود اما در نمادهایی چون هرمز، ارفع و وتوکا شاهد تقاضای بالا و تشکیل صف خرید بودیم. پتروپالایشی ها نیز معاملاتی کم حجم و متعادل را پشت سر گذاشتند اما در نماد شغدیر تحت تاثیر شایعه معامله بلوکی شاهد تقاضای بالا و تشکیل صف خرید سنگین بودیم.

صف خرید شدن وخارزم تحت تاثیر گزارش خوب بانک پاسارگاد، تداوم ورود نقدینگی به معاملات اخزاها و ادامه رشد قیمتی آن ها، حجم بالای معاملات توریل و صف خرید شدن آن برای دومین روز متوالی، فشار فروش بالا در نمادهای سیمانی، تقاضای خوب در نمادهای کاشی ساز و صف خرید شدن نمادهای کترام و کلوند، حجم سنگین معاملات وبشهر و تقاضای بالا در نمادهای کاغذی و صف خرید شدن نمادهای چکارن و چکاوه از جمله نکات قابل توجه امروز بازار بود.