در حال بارگذاری

گزارش روزانه بازار بورس – 25 آذرماه1397

یکشنبه 25 آذر 1397 گزارش روزانه بازار 239 بازدید
امروز یکشنبه 25 آذر 1397 ؛ شاخص کل با (2778) واحد معادل (1.69) درصد کاهش نسبت به روز قبل به 161،707 واحد رسيد. ارزش کل معاملات 861 میلیارد تومان بود که از این مقدار نزديك به 404 میلیارد تومان آن مربوط به بورس اوراق بهادار و مابقی معاملات مربوط به بازار فرابورس بودند.

بیشترین تاثیر منفی بر شاخص کل را نماد کگل با (321.5) واحد و نماد فولاد با (221.3) واحد بر جای گذاشتند و شاخص فرابورس با (15.8) واحد کاهش نسبت به روز قبل به 1.826 واحد رسید که ذوب با (8.1) واحد بیشترین تاثير منفی را بر شاخص فرابورس بر جاي گذاشت. امروز بر فشار فروش موجود در بازار افزوده شد و در بسیاری از صنایع بازار شاهد افزایش شدید عرضه ها بودیم و شاخص کل با افتی قابل توجه به کانال 161 هزار واحدی سقوط کرد. ادامه افت ارزش دلار در بازار آزاد، کاهش تقاضا در بورس کالا و کاهش قیمت محصولات فلزی و پتروشیمی در سطح جامعه و عدم اعلام اخبار رسمی از بانکی ها و خودرویی ها روندی فرسایشی را برای بازار به دنبال داشته است و شاهد خروج نقدینگی از بازار سهام و کاهش قابل توجه ارزش معاملات روزانه بازار هستیم. امروز بانکی ها و خودرویی ها فشار فروش بالایی داشتند و بیشتر نمادهای گروه در کف قیمتی معامله شدند و با صف فروش روز را به پایان رساندند. با کاهش نرخ محصولات فولادی و فلزی در بازار آزاد شاهد افزایش عرضه در نمادهای فلزی و معدنی بودیم و امروز نیز بیشتر نمادهای گروه در محدوده کف قیمتی معامله شدند.

هجوم سرمایه گذاران به اوراق با درآمد ثابت و تداوم رشد قیمت اوراق خزانه، تقاضای بالا و حجم معاملات بالای رمپنا، فشار فروش بالا در نمادهای حمل و نقلی، توقف و بازگشایی مثبت نمادهای نیروگاهی در پی اعلام نرخ جدید برق، حجم و رشد قیمتی بالای سمگا، حجم بالای معاملات شغدیر و عرضه شدن صف خرید آن، حجم بسیار سنگین معاملات ونیرو و عرضه سنگین حقوقی این نماد در آستانه مثبت، صف فروش سنگین ذوب و ادامه تقاضای بالا در نماد کاغذی چکارن از جمله نکات قابل توجه امروز بازار بود.