در حال بارگذاری

گزارش روزانه بازار بورس – 11 دیماه1397

سه شنبه 11 دی 1397 گزارش روزانه بازار 249 بازدید
امروز سه شنبه 11 دی 1397 ؛ شاخص کل با 435.4 واحد معادل 0.27 درصد افزایش نسبت به روز قبل به 161،840 واحد رسيد. ارزش کل معاملات 1.097 میلیارد تومان بود که از این مقدار نزديك به 772 میلیارد تومان آن مربوط به بورس اوراق بهادار و مابقی معاملات مربوط به بازار فرابورس بودند.

بیشترین تاثیر مثبت بر شاخص کل را نماد وپاسار با 436.5 واحد و بیشترین تاثیر منفی را نماد فولاد با (152.1) واحد بر جای گذاشتند و شاخص فرابورس با 9.1 واحد افزایش نسبت به روز قبل به 1.882 واحد رسید که کگهر با 6.3 واحد بیشترین تاثير مثبت را بر شاخص فرابورس بر جاي گذاشت. حجم سنگین نقدینگی روانه شده به سمت نمادهای بانکی رمقی برای بازار باقی نگذاشته است و امروز نیز که نزدیک 50 درصد ارزش معاملات بازار به نمادهای بانکی اختصاص یافت صنایع دلاری معاملاتی کم حجم و منفی داشتند؛ اما شاخص کل هم وزن با توجه به معاملات مثبت در سایر صنایع از جمله سیمانی ها، قندی ها و ساختمانی ها امروز نیز صعودی بود. در گروه بانکی جو مثبت این روزهای این گروه همچنان ادامه یافت و انتشار گزارش های بانک پاسارگاد و احتمال بازگشایی این نماد نیز موجب تقویت تقاضا در این گروه شد. تا قبل از بازگشایی وپاسار بیشتری نمادهای گروه از جمله وتجارت، وبملت و وبصادر به صف خرید رسیدند که صف وبصادر بسیار سنگین و قابل توجه بود. اما با بازگشایی وپاسار و تقاضای بسیار سنگینی که برای این نماد وجود داشت شاهد عرضه صف های خرید وبملت و وتجارت بودیم. امروز نماد بانک پاسارگاد بعد از دو سال توقف با رشد 32 درصدی بازگشایی شد و در این نماد نزدیک به 1.2 میلیارد سهم به ارزش 159 میلیارد تومان مورد معامله قرار گرفت که بیش از 92 درصد فروش ها متعلق به سهامداران حقوقی این سهم بود. خودرویی ها همچنان چشم انتظار افزایش نرخ ها هستند و امروز با افزایش عرضه ها مواجه شده و بیشتر نمادهای گروه در درصدهای منفی معامله شدند.

معاملات پرحجم رمپنا تا آستانه مثبت، تقاضای خوب در نمادهای ساختمانی، تقاضای بالا در نمادهای بیمه ای و صف خرید شدن نمادهایی چون پارسیان، البرز و آسیا، تقاضای بالا در نماد وخارزم تحت تاثیر بازگشایی وپاسار، صف خرید نمادهای کخاک، کرازی و کتوکا در گروه کانی های غیرفلزی، صف خرید قابل توجه شیران بعد از تنها یک روز اصلاح، جو مثبت گروه قندی و صف خرید شدن نمادهایی چون قثابت، قصفها و قمرو، فشار فروش بالا در نماد ذوب، معاملات کم حجم و منفی در نمادهای پالایشی و ادامه تقاضای بالا در نمادهای کاغذی و صف خرید شدن مجدد چکارن و چکاوه از جمله نکات قابل توجه امروز بازار بود.