در حال بارگذاری

گزارش روزانه بازار بورس – 18 دی ماه1397

سه شنبه 18 دی 1397 گزارش روزانه بازار 257 بازدید
امروز سه شنبه 18 دی 1397 ؛ شاخص کل با 1643.5 واحد معادل 1.01 درصد افزایش نسبت به روز قبل به 163،967 واحد رسيد. ارزش کل معاملات 1006 میلیارد تومان بود که از این مقدار نزديك به 659 میلیارد تومان آن مربوط به بورس اوراق بهادار و مابقی معاملات مربوط به بازار فرابورس بودند.

بیشترین تاثیر مثبت بر شاخص کل را نماد پارس با 198.8 واحد و نماد فولاد با 185.5 واحد بر جای گذاشتند و شاخص فرابورس با 13.5 واحد افزایش نسبت به روز قبل به 1.922 واحد رسید که زاگرس با 8.8 واحد بیشترین تاثير مثبت را بر شاخص فرابورس بر جاي گذاشت. انتظار از صنایع دلاری برای ارائه گزارش های نه ماهه مناسب، رشد قیمت ها در بازارهای جهانی و افزایش امیدواری ها به حل اختلافات تجاری چین و آمریکا و بهبود اوضاع اقتصاد جهان چند روزی است تقاضا در صنایع کامودیتی محور را بهبود بخشیده است و این وضعیت در بازار امروز شتاب بیشتری گرفت و شاخص کل تحت تاثیر معاملات مثبت در صنایع دلاری با بیش از یک درصد رشد مواجه شده و به ارتفاع 164 هزار واحدی صعود کرد. امروز بانکی ها و خودرویی ها معاملات خود را منفی و صنایع دلاری مثبت آغاز کردند و هر چه به نیمه های بازار نزدیک شدیم با افزایش تقاضا در صنایع دلاری و تشکیل صف های خرید در بسیاری از نمادهای این گروه ها، شاهد افزایش عرضه ها در بانکی ها و خودرویی ها و تشکیل صف های فروش در نمادهای بانکی بودیم. اما در یک ساعت پایانی بازار معاملات تا حدی متعادل تر دنبال شد و صف های فروش بانکی ها جمع شد و صف های خرید در صنایع دلاری عرضه شد. در گروه شیمیایی شلرد بیشترین میزان تقاضا را به خود اختصاص داد و زاگرس، شیراز و شخارک با صف خرید روز را به پایان بردند و در گروه پالایشی تنها شاوان و شنفت توانستند صف خرید خود را حفظ کنند. در گروه فلزات اساسی ذوب بر خلاف جو گروه فشار فروش بالایی داشت و فولاژ و فایرا در پایان بازار صف خرید ماندند.

ادامه تقاضای بالا در گروه کانی های غیرفلزی، حجم سنگین معاملات سپاها در گروه سیمانی و معامله سهم تا آستانه مثبت، ادامه تقاضای بالا در نمادهای دارویی و افزایش قابل توجه حجم معاملات گروه، معاملات پرحجم در نماد وصندوق و ادامه تقاضای بالا در نمادهای کاغذی و صف خرید شدن نمادهای چکاپا و چکارن از جمله نکات قابل توجه امروز بازار بود.