در حال بارگذاری

گزارش روزانه بازار بورس – 25 دی ماه1397

سه شنبه 25 دی 1397 گزارش روزانه بازار 609 بازدید
امروز سه شنبه 25 دی 1397 ؛ شاخص کل با 749.1 واحد معادل 0.45 درصد افزایش نسبت به روز قبل به 165،445 واحد رسيد. ارزش کل معاملات 1234 میلیارد تومان بود که از این مقدار نزديك به 728 میلیارد تومان آن مربوط به بورس اوراق بهادار و مابقی معاملات مربوط به بازار فرابورس بودند.

بیشترین تاثیر مثبت بر شاخص کل را نماد شپنا با 175.7 واحد و بیشترین تاثیر منفی را نماد وبملت با (83.2) واحد بر جای گذاشتند و شاخص فرابورس با 28.2 واحد رشد نسبت به روز قبل به 1.977 واحد رسید که هرمز با 6.6 واحد بیشترین تاثير مثبت را بر شاخص فرابورس بر جاي گذاشت. انتظار برای گزارش های نه ماهه مطلوب در صنایع کامودیتی محور کماکان تقاضا را به سمت این گروه ها سوق داده و شاخص کل که تاثیر بالایی از این صنایع می گیرد کماکان بر مدار صعودی قرار دارد و امروز نیز با رشدی متوسط به بالای ارتفاع 165 هزار واحدی صعود کرد. انتشار شایعاتی مبنی بر گزارش های نه ماهه بسیار خوب پالایشی ها تقاضای بالایی را برای نمادهای این گروه به دنبال داشت و بسیاری از نمادهای گروه تا سقف قیمتی خود معامله شدند اما در نیمه دوم بازار با افزایش عرضه ها شاهد متعادل شدن معاملات بودیم و شبریز تنها نمادی بود که روز را با صف خرید به پایان برد. در گروه بانکی وپست، وسینا و وپارس تحت تاثیر شایعات مربوط به افزایش سرمایه و تسعیر ارز پرتقاضا بودند و علیرغم حجم سنگین عرضه ها به صف خرید رسیدند اما در نمادهای وبملت و دی شاهد فشار فروش سنگین و افت بالای قیمتی بودیم. خودرویی ها امروز نیز فشار فروش سنگینی داشتند و با وجود تقاضاهای مقطعی که در میانه بازار در نمادهای این گروه به وجود آمد خساپا تا آستانه منفی معامله شد و دیگر نمادهای پیشروی گروه نیز در درصدهای منفی معامله شدند. پتروشیمی ها امروز نیز پرتقاضا بودند و شاراک با تقاضای بالایی که داشت تا آستانه مثبت معامله شد و نمادهایی چون شیراز، کرماشا و شکربن با صف خرید روز را به پایان بردند.

فشار فروش بسیار سنگین در نماد های وب، تقاضای بالا در نمادهای سیمانی و بیمه ای و صف خرید شدن نمادهایی چون میهن، آسیا، البرز، سپاها، سدور و سشرق، حجم بسیار سنگین معاملات در نماد دعبید و صف خرید شدن آن، ادامه تقاضای بالا برای دو نماد فولادی کاوه و هرمز، ادامه صف خرید چکارن و تقاضای بالا در نمادهای زغالسنگی از جمله نکات قابل توجه امروز بازار بود.